Fazıl Say: Bu travmatik ortam, sürekli suçu başkasında aramaca iyi gelmedi bizim taraftara

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe’nin bu sezonki durumunu değerlendirdi ve yönetimi eleştirdi. Galatasaray’ın performansını öven Say, “3 kupanın ikisine çok erken veda edip, Cumhurbaşkanlığı kupasında hatalı bir kararla çekilmesi, ligde işin mucizelere kalması, bu travmatik ortam, bu sürekli suçu başkasında aramaca, ama sahadaki başarısız sonuçlarda aynaya bakmamak, iyi gelmedi biz taraftarlara” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, Trendyol Süper Lig’in 35. haftasında konuk ettiği Sivasspor’u 6-1 yendi. Puanını 96’ya çıkaran “Cimbom”, en yakın takipçisi Fenerbahçe ile puan farkını maç fazlasıyla 7’ye taşıdı ve Süper Lig’de 96 puana ulaşan ilk takım olarak rekor kırdı. Sarı-kırmızılı ekip, iç sahadaki son 35 lig maçının tamamında gol atarak kendi rekorunu geliştirdi. Ligde üst üste 16. galibiyetini alan Galatasaray, lig tarihinde bunu başaran ilk takım oldu.

Maçın ardından bugünkü paylaşımında Galatasaray’ın başarısını öven Fazıl Say, Fenerbahçe’nin durumunu değerlendirdi ve yönetime eleştirilerde bulundu.

 Say, şunları kaydetti:

“Objektif bakış açısıyla, Galatasaray benim 25 yıldır gördüğüm en iyi Galatasaray. 2000 yılında UEFA kupasını kazandığından beri en iştahlı takım, Bu bol gollü galibiyetler, bu iyi sonuçlar, bu sahadaki müthiş takım ruhu da bunun bendeki ispatı. GS Şampiyon olur ve hakederek olur derim. Tuttuğum takım Fenerbahçe’ye gelince, 3 kupanın ikisine çok erken veda edip, Cumhurbaşkanlığı kupasında hatalı bir kararla çekilmesi, ligde işin mucizelere kalması, bu travmatik ortam, bu sürekli suçu başkasında aramaca, ama sahadaki başarısız sonuçlarda aynaya bakmamak, iyi gelmedi biz taraftarlara. Yani, yönetim açısından, şu bir gerçek, 5 yıl da bi yere gelinmeliydi, gelinemedi. Herhalde en son suçlu Fenerbahçe’ye gönül verenlerdedir… “Ayna” derim”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir